AktualnościGaleria
Środa 8 Maj 2024    Imieniny: Stanisław, Eryk, Liza
Strona główna
Gmina Lubasz
Urząd Gminy
Rada Gminy
Hala widowiskowo - sportowa w Lubaszu
Wybory samorządowe 2010
Oferta inwestycyjna terenów pod działalność gospodarczą, budownictwo mieszkaniowe i terenów rekreacyjnych
Przetargi i oferty
Rozwój lokalny
Informator
Wójt Gminy
Fundusze Unii Europejskiej
Sołectwa
  
  
[Valid RSS]

  
na stronie: 1 odwiedzin: 525133
 
Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, budynki SP w Lubaszu, SP w Miłkowie, SP w Jędrzejewie i UG Lubasz w Lubaszu

      

Projekt pn. "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, budynki SP w Lubaszu, SP w Miłkowie, SP w Jędrzejewie i UG Lubasz w Lubaszu” 

Projekt realizowany w ramach WRPO Priorytet III. Środowisko przyrodnicze Działanie 3.2. Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku

Całkowita wartość inwestycji 1 670 838,32
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 – 1 420 212,57 zł co stanowi 85% wydatków kwalifikowalnych z kwoty 1.670.838,32 zł.
Opis projektu:
Przedmiotem projektu jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Lubasz. Termomodernizacją objęto następujące obiekty:
a) Budynek Nr 3 Szkoły Podstawowej w Lubaszu Kw. Nr 17962 nr działki 653/8
b) Budynek Szkoły Podstawowej w Miłkowie Kw. Nr 18654, nr działki 277/1
c) Budynek Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie Kw. Nr 18656 nr działki 61/1
d) Budynek Urzędu Gminy Lubasz w Lubaszu Kw. Nr 17920, nr działki 841/3


Beneficjentem projektu jest Gmina Lubasz, będąca Jednostką Samorządu Terytorialnego, do której zadań własnych należą między innymi sprawy z zakresu obiektów użyteczności publicznej.
Główne problemy, którym zaradzi realizacja projektu pt.„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, budynki: Szkoły Podstawowej w Lubaszu, Szkoły Podstawowej w Miłkowie, Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie oraz budynku Urzędu Gminy Lubasz w Lubaszu”, wynikają z niedostatecznej szczelności budynków wpływającej na duże straty ciepła oraz niską efektywność energetyczną przedmiotowych obiektów. Obecny stan techniczny budynków powoduje zwiększenie kosztów ich utrzymania oraz ogrzewania, a jednocześnie stawia mieszkańców wymienionych miejscowości na gorszej pozycji w dostępie do nowoczesnej infrastruktury użytkowej. We wszystkich wspomnianych budynkach, ściany, okna oraz drzwi charakteryzują się zbyt dużymi współczynnikami przenikania ciepła – nieprzystającymi do obecnych wymogów. W ramach realizacji projektu  zostanie także zainstalowany kolektor słoneczny, który zastąpi punktowe, elektryczne, przepływowe podgrzewanie wody. Będzie on odpowiedzią na problem dużych strat ciepła wynikających z trybu pracy obecnej sieci grzewczej.


Realizacja projektu wiąże się z wystąpieniem licznych efektów społecznych. Opisane poniżej korzyści nie wystąpią, jeśli niniejsza inwestycja nie zostanie zrealizowana.
a) Poprawa jakości życia
b) Wzrost świadomości społecznej, w tym ekologicznej mieszkańców
c) Poprawa stanu środowiska przyrodniczego
d) Poprawę wizerunku gminy i wzrost atrakcyjności inwestycyjnej gminy.


Założenia projektu są zgodne z założeniami polityk horyzontlanych UE.
Ilość zaoszczędzonej energii w wyniku realizacji projektów termomodernizacyjnych (MWh/rok):                         0-2010r., 0-2011r., 0-2012r., 515,9 (1857,3 GJ/rok) -2013r., 821,1 (2955,8 GJ/rok) -2014r
Liczba utworzonych nowych miejsc pracy (etat): 0-2010r., 0-2011r., 0-2012r., 0-2013r.
W wyniku realizacji inwestycji zostanie uzyskany następujący wskaźnik produktu:
 Liczba obiektów użyteczności publicznej poddanych termomodernizacji [szt.]: 0-2010r.,   0-2011r., 2-2012r., 2-2013r.

Cel projektu:
Realizacja projektu będzie niezbędnym czynnikiem, który wpłynie na poprawę warunków ekologicznych i ekonomicznych, a także na atrakcyjność obszaru oraz świadomość społeczną. Głównym celem projektu jest bowiem zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza na terenie gminy oraz racjonalne wykorzystanie energii co bezpośrednio przełoży się na poprawę warunków życia mieszkańców, spowoduje poprawę wizerunku gminy i wzrost atrakcyjności inwestycyjnej gminy, a co w dłuższej perspektywie czasowej przełoży się na rozwój Gminy.
Cele projektu pn.: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, budynki: Szkoły Podstawowej w Lubaszu, Szkoły Podstawowej w Miłkowie, Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie oraz budynku Urzędu Gminy Lubasz w Lubaszu” są zgodne z głównym celem Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, jakim jest Wzmocnienie potencjału rozwojowego Wielkopolski na rzecz wzrostu konkurencyjności i zatrudnienia. Cele projektu wpisują się w założenia priorytetu III Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2007-2013, jakim jest Środowisko przyrodnicze, w szczególności w działanie 3.2 Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku, którego głównym założeniem jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w regionie.
Ponadto przedmiotowy projekt jest zgodny z 1 celem strategicznym Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do roku 2020: ”Dostosowanie przestrzeni do wyzwań XXI wieku”. Cel ten realizowany jest przez 8 celów operacyjnych. Analizowana inwestycja wpisuje się w tematykę pierwszego celu operacyjnego: „Poprawa stanu środowiska i racjonalne gospodarowanie zasobami przyrodniczymi”.
Projekt w pełni wpisuje się również w zapisy dokumentów na poziomie lokalnym. Mowa tu o Strategii Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Gminy Lubasz, w której celami niezbędnymi są między innymi: „Rozbudowa infrastruktury oświatowej”, „Dokończyć inwestycje proekologiczne”.
Realizowany projekt wpływa na poprawę jakości powietrza poprzez termomodernizację obiektów użyteczności publicznej oraz powoduje zwiększenie oszczędności zużywanej energii. Cele te zostaną osiągnięte m.in. poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów budynków, wymianę nieszczelnych okien i drzwi, montaż ogniwa fotowoltaiczne cwu. W wyniku realizacji projektu zostaną więc osiągnięte następujące cele ogólne:
- obniżenie kosztów ogrzewania budynków,
- poprawa komfortu cieplnego budynków.
Uzyskane wskaźniki rezultatu prezentują się następująco:
Liczba utworzonych nowych miejsc pracy (etat): 0-2010r., 0-2011r., 0-2012r., 0-2013r.
Ilość zaoszczędzonej energii w wyniku realizacji projektów termomodernizacyjnych (MWh/rok):                        0-2010r., 0-2011r., 0-2012r., 515,9 (1857,3 GJ/rok) -2013r., 821,1 (2955,8 GJ/rok) -2014r

Termomdernizacja budynku Urzędu Gminy Lubasz przewidziana jest do realizacji od kwietnia 2012 r. do października 2012 r.

Termomdernizacja budynku nr 3 Szkoły Podstawowej w Lubaszu przewidziana jest do realizacji od czerwca 2012 r. do października 2012 r.

Termomdernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Jędrzejewie przewidziana jest do realizacji od czerwca 2013 r. do października 2013 r.

Termomdernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Miłkowie przewidziana jest do realizacji od czerwca 2013 r. do października 2013 r.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju

Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ WIELKOPOLSKI

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny Na Lata 2007-2013

 

Adresy stron internetowych instytucji zaangażowanych we wdrażanie WRPO na lata 2007-2013

http://www.wfosgw.poznan.pl/

http://www.umww.pl/

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
   
   
 
  
Biuletyn Informacji Publicznej
 
Dziennik Ustaw i Monitor Polski - Rządowe Centrum Legislacji
 
Narodowy spis powszechny 2011
 
Biuletyn Informacyjny Gminy Lubasz
 
Gminny Ośrodek Wypoczynku i Gospodarki Komunalnej
 
Gminny Ośrodek Kultury
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
 
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
 
GZOSIP LUBASZ
 
Przedszkole Bajka w Lubaszu
 
Kompleks boisk Orlik w Lubaszu
 
Region Wielkopolska
 
Internetowy Klub Honorowych Dawców Krwi
 
Vet-agro serwis schronisko dla zwierząt
 

Strona główna | Kultura | Turystyka | Rozrywka | Informator | Mapa | Kontakt
© Lubasz. All rights reserved.